ПОН-ЧЕТ 20:15

Хотел на плажа

Серијата е создадена од Камила Лeкберг, кралицата на нордиските криминалистички бестселери. Станува збор за возбудлив спој на сапуница и криминална драма и ги вклучува најголемите ѕвезди на шведската актерска сцена.

ПОН-ЧЕТ 21:00

Убиство на крузерот

Сонце, море и убиства обвиени со велот на луксуз и тајни. Новата британска серија го следи бившиот полицаец Џек, кој сега работи како кабаретски пејач на луксузен брод за крстосување и решава мистериозни убиства на најубавите локации на Медитеранот.

САБОТА 20:15

Вистински Швеѓанец

Комедија за Махмод кој сака да го гледаат како Швеѓанец - го менува името, купува Волво, става сини контактни леќи и се жени со Швеѓанка.

НЕДЕЛА 20:15

Ненадејна бременост

Средовечна жена од Дери, Северна Ирска, неочекувано останува бремена по врска за една ноќ. Бременоста ја поттикнува конечно да ја преземе контролата над својот живот и да стане пример кој ѝ е потребен на нејзината ќерка тинејџерка.

Што е Pickbox TV?

Европска продукција, премиери секој месец, филмски викенди и специјални емисии во текот на целата година. Сето тоа го носи Pickbox TV, телевизискиот канал за добро расположение и серии и филмови според сечиј вкус!

Што и кога да гледате?

11:55
СЕГА

Инспектор Луис

Lewis | S07E01

СЕРИЈАЛ
12:40
СЛЕДУВА

Поштенски детективи

Signed, Sealed, Delivered | S03E02

СЕРИЈАЛ
13:25
ПОДОЦНА

Кинг

King | S02E03

СЕРИЈАЛ

Сакате да знаете сѐ што се емитува на каналот Pickbox TV?

ПОГЛЕДНЕТЕ ГО ЦЕЛИОТ РАСПОРЕД

Што кажуваат за нас нашите гледачи?

„Уживам гледајќи! Одлични се!"

- Лилјана Николовска (Facebook)

„Прекрасни филмови!"

- Виолета Божиновска (Facebook)

Први откријте ги новите серии

Пријавете се на нашиот билтен и фатете ја буквално секоја нова серија. Внесете ја е-поштата на која сакате да добивате вести поврзани со каналот Pickbox TV и уживајте во редовните препораки и идеи за тоа што да гледате!

"*" indicates required fields