Добре дојдовте на Божиќ

Welcome to Christmas

Гратчето Кристмас во Колорадо е еден од кандидатите за изградба на нов ски-центар, што финансиски многу би му помогнало. Шерифот Гејџ Мекбрајд е задолжен да ја убеди непопустливата Медисон, која работи за инвеститорите, дека Кристмас е совршено место за ски-центар. Гејџ и другите сограѓани ги здружуваат силите за да го омекнт леденото срце на Медиосн и да ја наведат да се вљуби во гратчето.

Режисери: Gary Harvey

Актери: Eric Mabius , Jennifer Finnigan

Година: 2018

Препорака за возраст: PG-13

Жанр: Christmas Movies

Вчитување...