Моќ

Power

Криминалистичка драма која се одвива во два различни света, во гламурозната њујоршка клупска сцена и во бруталниот свет на трговијата со дрога. Џејмс Сент Патрик, викан Дух, има сѐ: преубава сопруга, прекрасен стан на Менхетен и популарен нов њујоршки ноќен клуб. Во неговиот клуб „Вистина“ се собира елитата, славните фаци во градот кој никогаш не спие. Додека неговиот успех расте, растат и плановите на Џејмс да создаде царство. Но, „Вистина“ всушност крие една грда реалност, имено, дека е параван за профитабилната мрежа за продажба на дрога што ја создал Џејмс и која ги опслужува само моќните и богатите. И додека го привлекува идејата за легален бизнис, во опасност се доведува сѐ што му е мило. Кога еднаш ќе се најдеш внатре, можеш ли некогаш да се извлечеш?

Година: 2014

Препорака за возраст: R

Жанр: Crime/Thriller

Вчитување...